Logo pltelephone newemailFb 1VK 1Insta 1YouTube 1PL lang 2RU lang 1

 

000

W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia w Publicznej Bibliotece Polonijnej odbyła się wystawa-kiermasz Olgi Bielik, znanej w Astanie rękodzielniczki. Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Polska Jedność” przy wsparciu Centralnej Biblioteki Miejskiej im. M. Auezowa.

WystawaBielik2021 1

Wydarzenie, które odbyło się w formacie hybrydowym - offline i online - otworzył na żywo na Instagramie Rinat Dussumov, dyrektor Biblioteki Polonijnej i wiceprezes „Polskiej Jedności”. Przedstawił on autorkę wystawy, mistrzynię rękodzieła i aktywistkę PJ, oraz podkreślił jej zasługi dla organizacji polonijnej. Pani Olga nie tylko bierze aktywny udział w życiu Polonii, ale także chętnie prowadzi różne warsztaty dla członków PJ.

„Miałam ostatnio trudny okres w życiu. Nie chciało mi się nic tworzyć. Ludzie kreatywni tak czasem mają. I wtedy zobaczyłam transmisję na żywo z wystawy w Bibliotece Polonijnej naszej artystki pani Marianny Polakowskiej. To mnie naprawdę zainspirowało. Zostawiłam komentarz podczas transmisji, udostępniłam go, a pan Rinat wziął go i powiedział: „To jest to, pani Olgo, następna wystawa jest pani!”. Chciałabym podziękować za wsparcie naszej organizacji i wszystkim, którzy dziś pomogli” - powiedziała Olga Bielik.

WystawaBielik2021 2

Na wystawie można było obejrzeć dekoracje świąteczne i noworoczne, ozdoby do domu, artykuły gospodarstwa domowego oraz obrazy autorstwa pani Olgi. Można było kupić rzeczy, które się podobały, za rozsądną cenę.

Kiermasz odwiedzili przedstawiciele Ambasady RP w Kazachstanie, w szczególności konsulowie Monika Łaskarzewska-Łuckiewicz i Jolanta Rabiak, a także członkowie „Polskiej Jedności”, przyjaciele rękodzielniczki i czytelnicy biblioteki.

WystawaBielik2021 3

WystawaBielik2021 4

WystawaBielik2021 5

WystawaBielik2021 6

WystawaBielik2021 7

WystawaBielik2021 9

WystawaBielik2021 10

000